اخبار کسب و کار

کریسمس را با اسکروچ خسیس همراه باشید

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

حساسیت افکار عمومی در رابطه با جشن گرفتن کریسمس برای ایرانیان داخل کشور که مسیحی نیستند، باعث شد تا این مطلب را بنویسم. جشن گرفتن و شاد بودن در بین ما ایرانیان همیشه دلنشین بوده و حس خوبی را منتقل می‌کند حالا چه بهانه ای بهتر از تولد حضرت عیسی؟ بد نیست کمی خاطره بازی کنیم، داستان اسکروچ آن پیرمرد خسیس را به خاطر می‌آورید؟ کارتون سرود کریسمس را که در شب‌های کریسمس از شبکه‌های تلویزیون پخش می‌شد را دیده بودید؟ کریسمس برای ما یادآور برف، بابانوئل و کارتون اسکروچ است که در این مطلب کمی درباره‌ی کتاب سرود کریسمس حرف می‌زنیم.

کتاب «سرود کریسمس» نوشته «چارلز دیکنز» فعال اجتماعی و رمان‌نویس برجسته‌ی انگلیسی است. او یکی از برجسته‌ترین و تاثیرگذارترین نویسندگان دنیا است که کتاب‌های مشهور زیادی را به نگارش درآورده است.

از آثار او می‌توان به الیور تویست، سرود کریسمس، دیوید کاپرفیلد، داستان دو شهر، آرزوهای بزرگ، دوست مشترکمان، خانه غم‌زده، بارنابی روج، ماجراهای نیکلاس نیکلبی و… اشاره کرد. چارلز دیکنز در سن ۵۸ سالگی در سال ۱۸۷۰ درگذشت.

سرود كریسمس در كریسمس ۱۸۴۳ منتشر شد و بلافاصله شش هزار نسخه از آن به فروش رسید. چارلز دیكنز در این اثر با تخیلی بی‌مرز، چارچوب‌های زمان را در هم می‌شكند و اثری شاهکار را می‌آفریند. سرود کریسمس داستان اسكروچ، پیرمردی ثروتمند و خسیس است که در آستانه‌ی سال نو كه شهر غرق در شادی است، خودش را در تنهایی خود زندانی كرده؛ اما ناگهان شب‌ کریسمس اشباحی به سراغش می‌آیند و اسكروچ تودار و منزوی نمی‌داند كه چه آینده‌ای در انتظار اوست.

در این داستان می‌خوانیم که روح دوست درگذشته‌اش در شب کریسمس به دیدنش می‌آید و سعی دارد او را از عاقبت اعمال زشت و بی رحمانه‌اش آگاه کند و در این راه، سه شبح دیگر نیز او را همراهی می‌کنند. این سه شبح ماجراهایی را از گذشته و حال و آینده برای اسکروچ به تصویر می‌کشند. توصیف فضاها در این کتاب بی نظیر است. شاید به جرات بتوان گفت بسیاری از جنبه های مثبت کریسمس راکه امروز در جهان جشن گرفته می شود، دیکنز با انتشار این کتاب در میان مردم رواج داد.

در پشت جلد کتاب می‌خوانیم: دیکنز «سرود کریسمس» را زمانی نوشت که بزرگداشت این ایام سالیان سال بود از رونق افتاده بود. این داستان پس از انتشار با استقبال کم‌نظیر در بریتانیا و در اندک‌مدتی در بسیاری از کشورهای دیگر روبه‌رو شد و نزدیک به دویست سال است که ذره‌ای از محبوبیتش کاسته نشده؛ این را می‌توان از تداوم اقتباس از این داستان به‌شکل‌های گوناگون دید. انگار ایام کریسمس با «سرود کریسمس» گره خورده است.

داستان آمیخته ای از واقعیت و رویاست. صحنه های ساده زندگی روزانه ی انسان ها در کنار پرواز تخیل به کمک ارواح شگفت انگیز دیده می شود. زبان فاخر ادبی و توصیف های زیبا ی داستان لذت خواندن را دو چندان می کند.

ریتم فوق‌العاده جذاب این داستان باعث شده تا چندین فیلم و انیمیشن از آن تولید شود. کتاب سرود کریسمس (A Christmas Carol) برای اولین بار دقیقا در کریسمس منتشر شد و تاکنون جزء پرفروش‌ترین کتاب‌های حوزه داستان در سراسر جهان است. کتابی که چندین نسل آن را خواندند و همچنان برای نسل‌ها خواندنی می‌ماند.

اگر حال و هوای کریسمس را دوست دارید، برای خواندن کتاب برجسته و تاثیرگذار سرود کریسمس به لینک زیر مراجعه کنید.

دانلود کتاب از فیدیبو

The post کریسمس را با اسکروچ خسیس همراه باشید appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا