اخبار کسب و کار

پرونده‌ی فروش‌های ویژه؛ روز مجردها

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

تا امروز در پرونده‌ی فروش‌های ویژه در دیجی‌کالا مگ با رویدادهای مختلفی آشنا شدید. رویدادهایی که بهانه‌هایی برای عرضه‌ی محصولات مختلف با تخفیف‌های خاص و جذاب هستند. امروز نوبت به «روز مجردها» (Singles’ Day) رسیده است که شاید از جنبه‌ی اقتصادی بزرگ‌ترین رویداد فروش ویژه در سال باشد. این روز یک روز ویژه در بین جوانان مجرد چینی است که در آن مجرد بودن خود را جشن می‌گیرند. روز مجردها در واقع در پاسخ به روز عشاق، از سال ۱۹۹۰ در ۱۱ نوامبر هر سال در چین جشن گرفته می‌شود. دلیل انتخاب این تاریخ خاص این است که یازدهم نوامبر به صورت ۱۱/۱۱ نوشته می‌شود و تکرار عدد یک در آن به نوعی تاکید بر تنها بودن افراد مجرد دارد.

البته جالب است که به نظر می‌رسد این روز همچنین به روزی خاص برای ازدواج تبدیل شده است. برای مثال در سال ۲۰۱۱ میلادی در پکن بیش از ۴۰۰۰ زوج در این روز با هم ازدواج کردند، در حالی که به طور میانگین در پکن ۷۰۰ ازدواج در روز اتفاق می‌افتد.

در مقام مقایسه شاید حتی رویدادی مثل «بلک‌ فرایدی» (Black Friday) هم در مقابل حجم مالی خریدهایی که چینی‌ها در روز مجردها انجام می‌دهند چندین برابر کوچک‌تر باشد. فروشگاه اینترنتی علی‌بابا از سال ۲۰۰۹ این رویداد را به مدلی از بلک فرایدی در چین تبدیل کرد. علی‌بابا در سال ۲۰۱۷ گزارش داد که رقم فروشش در روز مجردها حدودا ۲۵٫۳ میلیارد دلار بوده است. این عدد در مقایسه با سال ۲۰۱۶ رشد ۴۰ درصدی داشته است. بیش از ۱۸ میلیارد دلار از این فروش در ۱۳ ساعت اول آغاز رویداد اتفاق افتاده. در مقابل تعداد فروشگاه‌هایی که رویدادهای بلک‌فرایدی یا «سایبر ماندی» (Cyber Monday) را پوشش می‌دهند، سایت علی‌بابا به‌‌تنهایی به این رقم در روز مجردها دست یافته است.

در اولین سال برگزاری فروش‌های ویژه به مناسبت روز مجردها، چینی‌ها حدود ۵۰ میلیون یوان چینی (بیش از ۶ میلیون دلار) از علی‌بابا خرید کردند. در سال ۲۰۱۱ به واسطه‌ی رندتر شدن تاریخ روز مجردها (۱۱/۱۱/۱۱) این رقم رشدی بسیار زیاد داشت. در سال ۲۰۱۵ و در یک نظرسنجی از هزار چینی مشخص شد که هر شخص به طور متوسط ۱۷۶۱ یوان (حدود ۲۰۰ دلار) در روز مجردها خرج کرده است.

cybermonday

در حال حاضر غیر از علی‌بابا سایت‌ها و برندهای دیگری مثل JD.com یا پوشاک Zara و Macy و سایر شرکت‌های اروپایی و آمریکایی هم به این کمپین پیوسته‌اند و تخفیف‌های ویژه‌ای را در این روز در نظر می‌گیرند.

The post پرونده‌ی فروش‌های ویژه؛ روز مجردها appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا