اخبار کسب و کار

نکسوس ۶P و ۵X آخرین بروزرسانی نرم‌افزاری را دریافت کردند

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

با آخرین بروزرسانی امینیتی ماه نوامبر، گوگل بالاخره از مدت زمانی که عرضه بروزرسانی برای گوشی‌های نکسوس ۶P و نکسوس ۵X گارانتی کرده بود، خارج شد. در زمان عرضه، گوگل وعده داده بود این دو گوشی که توسط شرکت‌های هواوی و ال جی ساخته شده‌اند، تا دو سال بروزرسانی‌های بزرگ اندروید و تا سه سال بروزرسانی‌های امنیتی را دریافت کنند. حالا سه سال هم به پایان رسید و این یعنی دیگر بروزرسانی برای این دو گوشی عرضه نخواهد شد.

همچنین بروزرسانی بزرگ اندروید برای این دو گوشی در سال گذشته انجام شد و این یعنی خبری از اندروید پای برای این دو گوشی محبوب سال‌های پیش گوگل نخواهد بود. اندروید اورئو ۸.۱، آخرین بروزرسانی اندروید است که این دو گوشی دریافت کرده‌اند و پس از آن تا همین چند روز پیش، بروزرسانی‌های امنیتی برای آن‌ها عرضه می‌شد.

نکسوس ۶P و نکسوس ۵X در ماه سپتامبر ۲۰۱۵ عرضه شده بودند. به طور کل گوگل دیگر مجبور نیست بروزرسانی نرم‌افزاری برای این دو گوشی عرضه کند اما آیا ممکن است باز هم شاهد بروزرسانی نرم‌افزاری برای این دو آخرین بازمانده از نسل نکسوس‌ها باشیم؟ شاید! اما خب طبیعتا گوگل مجبور نیست دست به چنین کاری بزند.

ماه گذشته شرکت گوگل سومین نسل از گوشی‌های پیکسل را معرفی کرد. سری پیکسل درواقع یکسال پس از نکسوس ۶P عرضه شد و درواقع گوگل با این کار قید برند نکسوس را هم زد. این تغییر از نکسوس به پیکسل، از یک جنبه اهمیت داشت و آن این بود که دیگر گوگل خودش مسئول تولید گوشی‌هایش بود. از طراحی گوشی‌های پیکسل گرفته تا توسعه سخت‌افزار و نرم‌افزار، همگی به عهده گوگل افتاد و رسما این شرکت وارد کارزار تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند شد. در این مسیر گوگل تا حد زیادی هم موفق بوده و باید بگوییم گوگل با نکسوس توانست اندروید را خیلی خوب جا بیاندازد و حالا با سری پیکسل، در حال استفاده از فرصت ایجاد شده است.

آیا شما هم هنوز یکی از گوشی‌های نکسوس ۵X یا نکسوس ۶P را استفاده می‌کنید؟ اگر جوابتان مثبت است، می‌توانید در انجمن‌های تخصصی این دو گوشی، به دنبال ROM های جانبی بگردید که اندروید پای را به گوشی شما می‌آورند. البته حتما مراقب باشید تا مراحل نصب را به درستی طی کنید تا به دستگاه خود آسیب نزنید! درباره این دو گوشی چه فکر می‌کنید؟ این دو آخرین گوشی‌های نسل نکسوس بودند و این خبر غم انگیز که دیگر رسما بروزرسانی دریافت نمی‌کنند، به معنای پایان عمر این دو گوشی محبوب است.

منبع: GSMArena

The post نکسوس ۶P و ۵X آخرین بروزرسانی نرم‌افزاری را دریافت کردند appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا