اخبار کسب و کار

اپل دیگر آمار میزان فروش آیپد، آیفون و کامپیوترهای مک را اعلام نمی‌کند

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

اپل نیز مثل دیگر شرکت‌های فناوری، آمار فروش سه ماهه خود را منتشر کرده و همچنین اعلام کرده که زین پس آمار فروش محصولات این شرکت اعم از کامپیوتر‌های مک، آیپد و آیفون، از طرف اپل اعلام نخواهد شد. اپل چنین پروتکلی را در قبال محصولات کوچک‌تری مثل اپل واچ، ایرپادز و هوم پاد هم پیش گرفته است و نمی‌دانیم چه تعداد از این محصولات را تاکنون به فروش رسانده است. معمولا آمار فروش این محصولات در دسته بندی Other Products منتشر می‌شد که آمار دقیقی از فروش هر کدام ارائه نمی‌کرد اما زین پس به طور کلی همین دسته Other Products نیز اعلام نخواهد شد.

اعلام این خبر پس از انتشار آمار سه ماهه جاری منتشر شد که نشان می‌داد با وجود افزایش سی درصدی فروش محصولات این شرکت، میزان فروش آیفون نسبت به سال گذشته هیچ تغییری نداشته است. این آمار توسط Luca Maestri، مدیر ارشد مالی اپل، اعلام شد و درباره آن گفته شد که دیگر آمار فروش دقیق هر محصول، مثل گذشته اهمیت ندارد.

تیم کوک هم در همین زمینه اظهار نظر عجیبی کرده و گفته:

انتشار آمار فروش هر محصول مثل این است که شما به بازار بروید و کارت خود را به فروشنده بدهید و [فروشنده] بپرسد: «چه مقدار پول در کارت خود دارید؟». اهمیتی ندارد که چه مقدار پول در کارت شماست، مهم ارزش کارت شماست.

در حالی که میزان فروش هر محصول نمی‌تواند نشان دهد که شرکت اپل چقدر موفق بوده اما به تحلیل‌گران و خبرنگاران آمار خوبی از فروش محصولات یک شرکت می‌دهد. برای مثال چنین آماری می‌تواند به خوبی نشان دهد که آیفون XS و XS مکس با قیمت بالاتر، چه فروشی نسبت به آیفون XR داشته‌اند و میزان فروش این آیفون‌های جدید چه عملکردی در مقایسه با آیفون‌های قدیمی‌تر ۶، ۶S و SE داشته‌اند. چنین مقایسه‌هایی می‌تواند جهت بازار و علاقه مشتریان را نشان دهد که دیگر گویا دسترسی به چنین چیزی، امر غیر ممکنی است.

همچنین با توجه به در پیش بودن فصل تعطیلات سال نو میلادی که در آن فروش محصولات الکترونیک افزایش می‌یابد، می‌شد خیلی خوب بررسی کرد که آیفون‌های جدید چقدر فروش خواهند داشت اما متاسفانه با این سبک از آمار، باید خداحافظی کنیم. شما درباره این خبر چه فکر می‌کنید؟ آیا اپل استراتژی درستی را در پیش گرفته یا بهتر بود مثل سابق آمار فروش هر کدام از محصولات خود را اعلام می‌کرد؟

منبع: TheVerge

The post اپل دیگر آمار میزان فروش آیپد، آیفون و کامپیوترهای مک را اعلام نمی‌کند appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا