اخبار کسب و کار

شاهکاری دیگر از راک‌استار گیمز؛ نقدها و نمرات Red Dead Redemption 2 منتشر شدند

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

همانطور که شاید از چند سال پیش انتظار آن را داشتیم، استودیوی بازی‌سازی راک‌استار گیمز با ساخته‌ی جدید خود تکانی به صنعت بازی داده است. نقدها و نمرات بازی Red Dead Redemption 2 عرضه شده‌اند و همه‌ی آن‌ها از این بازی به عنوان یکی از بهترین تجربه‌های تاریخ صنعت بازی یاد می‌کنند.

بازی Red Dead Redemption 2 چپ و راست از بیشتر منتقدان، سایت‌ها و نشریات، نمره‌ی کامل را دریافت کرده است؛ طوری که وقتی به لیست نمرات بازی نگاه می‌کنیم، چیزی به غیر از نمرات ۱۰ از ۱۰ یا نمره‌ی ۵ از ۵ به چشم‌مان نمی‌خورد. انتظار این موضوع را هم داشتیم. ماه‌هاست که درباره‌ی بازی Red Dead Redemption 2 و حول سیستم‌ها و دنیای آن نوشته‌ایم. با این حال، منتقدان می‌گویند که خودمان باید این دنیای جدید راک‌استار را تجربه کنیم تا شگفت‌انگیز بودن آن و غافلگیری‌های که دارد را متوجه شویم.

جملات عجیب و غریبی در برخی نقدها می‌بینیم. برای مثال منتقد شعبه‌ی ایتالیای سایت IGN نوشته است که «رد دد ریدمپشن ۲ بهترین داستان تاریخ صنعت بازی و یکی از بهترین محیط‌های باز را دارد». از آن طرف منتقد یوروگیمر گفته است که «احتمالا تا نسل بعد چیزی شبیه به دنیای این بازی نخواهیم دید».

تحسین و تمجید، تنها چیزی است که در بیشتر نقدها به چشم می‌خورد. البته همانطور که گفتیم، تمام منتقدان هم به بازی نمره‌ی کامل نداده‌اند (یعنی قضیه‌ی Zelda: Breath of the Wild تکرار نشده است!). برای مثال منتقدان دو وب‌سایت گیم‌اسپات و یو‌اس‌گیمر به ترتیب نمرات ۹ از ۱۰ و ۴.۵ از ۵ را برای بازی در نظر گرفته و گفته‌اند که بازی از همه نظر شگفت‌انگیز است، ولی روند حرکت بازی در برخی نقاط کند می‌شود.

در ادامه سعی کرده‌ایم خلاصه‌ای از نقدهای Red Dead Redemption 2 را برای‌تان جمع‌آوری کنیم.

IGN: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰

«رد دد ریدمپشن ۲ شانه به شانه در کنار جی‌تی‌ای ۵ و به عنوان یکی از بهترین بازی‌های عصر امروز قرار می‌گیرد. بازی دوره‌ی زمانی زشتی را به زیباترین شکل ممکن به تصویر کشیده است و بسیار پرداخت شده. از طرفی بازی بسیار سرگرم کننده است و بهترین قصه‌ی راک‌استار را هم در خودش جای داده. حتی پس از این که قصه‌ی طولانی بازی را تمام کردم، بی‌صبرانه می‌خواهم به بازی کردن ادامه دهم. چنین سطح کیفیتی در یک بازی را زیاد نمی‌بینییم؛ یک ادای احترام پرداخت شده به عصر بی‌قانون غرب وحشی. دنبال یکی از بهترین تجربه‌های تک نفره‌ی این نسل می‌گردید؟ سراغ این بازی را بگیرید.»

The Guardian: نمره‌ی ۵ از ۵

«شکی در این نیست که رد دد ریدمپشن ۲ یکی از برجسته‌ترین بازی‌های حال حاضر است. این بازی سطح جدیدی را برای دنیاهای واقع‌گرایانه تعریف می‌کند، ولی در عین حال هم از نظر روایی قصه‌ای در غرب وحشی به تصویر می‌کشد که تیره و تاریک و حسابی هم طولانی است. به غیر از چند مورد، آن همه قصه‌ای که نویسندگان راک‌استار برای این گروه خلافکار تعریف کرده بسیار خوب از آب درآمده‌اند. مکاشفه‌های لذت بخش هر مرحله و هر فصل نهایتا در کنار هم قرار می‌گیرند و به یک روایت بزرگ و پیچیده و هیجان‌انگیز تبدیل می‌شوند. از آن طرف هم قصه‌هایی که خودتان در دنیای بازی کشف می‌کنید از قصه‌ی اصلی کم ندارند. حدود ۲۰۰۰ نفر روی بازی سخت کار کرده‌اند (برخی اوقات سخت‌تر از آن چه که باید) تا این بازی ساخته شود. تک تک آن افراد باید به کاری که کرده‌اند افتخار کنند.»

نقد و نمرات بازی Red Dead Redemption 2

GameSpot: نمره‌ی ۹ از ۱۰

«بازی رد دد ریدمشپن روی قصه‌ی جان مارستن تمرکز داشت، ولی رد دد ۲ درباره‌ی کل گروه گنگستری ون در لیند است؛ گروهی که نمادی از یک جامعه، یک ایدئولوژی و رگه‌های پایانی غرب وحشی است. قصه‌ی بازی البته درباره‌ی آرتور است، ولی نگاهی که او به کل گروه دارد، و قصه‌ی شخصی و پر از فراز و نشیب او، در خدمت روایتی بزرگ‌تر است. تعدادی از سیستم‌های بازی گیج کننده هستند و ساختار برخی از مراحل هم قابل پیش‌بینی است، ولی به خوبی به کمک قصه آمده‌اند. رد دد ریدمپشن ۲ یک پیش‌درآمد شگفت‌انگیز است؛ یک پیش‌درآمد که قصه‌ای احساسی و تفکربرانگیز تعریف می‌کند. دنیای بازی آن‌قدر خوب است که وقتی این قصه به پایان رسید، نمی‌خواهید آن را ترک کنید. »

Game Informer: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰

«راک‌استار باز هم استانداردهای خود را به سطح بالاتری برده است. زیبایی به تصویر کشیدن گروه گنگستری ون در لیند و قصه‌ای شگفت‌انگیز که به خوبی با بازی قبلی گره می‌خورد، در کنار عمق و وسعت دنیای باز رد دد ریدمپشن ۲، تجربه‌ی این بازی را لازم کرده است. راک‌استار باز هم بازی‌ای ساخته است که تجربه‌ی یک محیط باز را از نو تعریف می‌کند. بازی موفقیت بزرگی است که هر گیمری باید آن را تجربه کند.»

نقد و نمرات بازی Red Dead Redemption 2

می‌توانید در ادامه، تمام نمراتی که به بازی داده شده است را ببینید:

بازی Red Dead Redemption 2 فردا (یا اگر نسخه‌ی دیجیتالی را دارید، تا ساعاتی دیگر) رسما روی دو کنسول ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ عرضه خواهد شد.

 • DualShockers: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
 • IGN Italy: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
 • Stevivor: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
 • IGN Spain: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
 • GamingTrend: نمره‌ی ۱۰۰ از ۱۰۰
 • Attack of the Fanboy: نمره‌ی ۵ از ۵
 • Telegraph: نمره‌ی ۵ از ۵
 • IGN: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
 • Digita Trends: نمره‌ی ۵ از ۵
 • Game Informer: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
 • PlayStation Universe: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
 • We Got this Covered: نمره‌ی ۵ از ۵
 • Press Start: نره‌ی ۱۰ از ۱۰
 • Twinfinite: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
 • Gameblogfr: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
 • GamesRadar: نمره‌ی ۵ از ۵
 • Destructoid: نمره‌ی ۹.۵ از ۱۰
 • Metro Game Central: نمره‌ی ۹ از ۱۰
 • VideoGamer: نمره‌ی ۹ از ۱۰
 • GameSpot: نمره‌ی ۹ از ۱۰
 • USgamer: نمره‌ی ۴.۵ از ۵

ببینید: تریلر گیم‌پلی بازی Red Dead Redemption 2

ببینید: دومین تریلر گیم‌پلی بازی Red Dead Redemption 2

بیشتر بخوانید: ۸۰ نکته‌ی جالب در بازی Red Dead Redemption 2

پیش از بازی کردن بخوانید: مروری بر داستان Red Dead Redemption

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

The post شاهکاری دیگر از راک‌استار گیمز؛ نقدها و نمرات Red Dead Redemption 2 منتشر شدند appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا