اخبار کسب و کار

سگا به دنبال عرضه‌ی همزمان یاکوزا در دنیاست

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

شرکت بازی‌سازی سگا در جدیدترین آمار و ارقام اقتصادی خود، از رشد بسیار خوب فروش مجموعه بازی‌های یاکوزا خبر داده است. طبق گفته‌ی سگا، فروش جهانی قسمت ششم مجموعه بازی‌های یاکوزا یعنی Yakuza 6: The Song of Life در حد و اندازه‌ی فروش بازی در ژاپن بوده است.

سگا فروش بسیار خوب یاکوزا خارج از ژاپن را به خاطر تلاش‌های آن‌ها در ترجمه‌ی بازی می‌داند. تا همین یکی دو سال اخیر، سگا تلاشی در ترجمه‌ی بازی‌های یاکوزا و عرضه‌ی آن در خارج از ژاپن نمی‌کرد. بازی‌های یاکوزا در دوره‌ی پلی‌استیشن ۲ و پلی‌استیشن، نسخه‌هایی انگلیسی داشتند، ولی فروش آن‌ها آن‌قدر پایین بود که سگا به طور کلی قید ترجمه و عرضه‌ی این بازی‌ها را زد.

با این حال، عرضه‌ی بازی «یاکوزا زیرو» (Yakuza 0) خارج از ژاپن، آن هم پس از درخواست‌های زیاد بازی‌کننده‌ها و یک سال پس از نسخه‌ی ژاپنی، جریان تازه‌ای برای این مجموعه خارج از ژاپن به وجود آورد؛ طوری که بازی‌های بعدی این مجموعه یعنی Yakuza Kiwami و Yakuza Kiwami 2 و Yakuza 6 موفقیت بسیار خوبی خارج از ژاپن پیدا کردند.

بخشی از موفقیت مجموعه‌ی یاکوزا خارج از ژاپن، به خاطر شرکت آتلوس است. سگا شرکت بازی‌سازی آتلوس (Atlus) را در سال ۲۰۱۳ خریداری کرد و از شعبه‌ی امریکایی آتلوس برای ترجمه و عرضه‌ی بازی‌های یاکوزا کمک گرفته است. سگا معتقد است که موفقیت و محبوبیت تازه‌ی یاکوزا خارج از ژاپن، به لطف آتلوس محقق شده است.

سگا در بیانیه‌ی خود به سهامدارانش درباره‌ی آتلوس گفته است: «این استودیو درک بسیار خوبی از بازی‌های ژاپنی و بازی‌های امریکایی دارد و طوری بازی‌های ژاپنی را به مخاطب ارایه می‌کند که جهان‌بینی خاص و دیدگاه بازی‌های ژاپنی به خوبی منتقل می‌شود. استودیوی آتلوس در عین حفظ دیدگاه خاص این بازی‌ها، ارزش بالای سرگرم کننده بودن آن‌ها را هم به بهترین حالت ممکن به تصویر کشده است، طوری که این بازی‌ها نقدهای بسیار مثبتی از گیمرهای خارجی گرفته‌اند.»

در ادامه‌ی پیغام سگا، این شرکت به این موضوع اشاره کرده است که از این پس در حین تولید بازی‌ها، محتوایی که باید ترجمه شود را در اختیار تیم‌ها قرار می‌دهند تا هر چه سریعتر نسخه‌های غیر ژاپنی بازی را عرضه کنند. سگا گفته امیدوارند بتوانند عرضه‌ی همزمان بازی‌ها را ممکن کنند.

بازی Yakuza 6

بازی‌های مجموعه‌ی یاکوزا معمولا با تاخیر یک ساله خارج از ژاپن عرضه می‌شوند. از طرفی نسخه‌های انگلیسی مجموعه بازی‌های پرسونا هم تاخیری چند ماهه در عرضه دارند.

کاملا واضح است که سگا از همین حالا تلاش‌های خود برای عرضه‌ی سریعتر نسخه‌ی انگلیسی بازی‌ها را شروع کرده است. این شرکت در نمایشگاه بازی توکیو ماه گذشته و در کنفرانس سونی، از یک بازی جدید به اسم Project Judge (با اسم ژاپنی Judge Eyes) رونمایی کرد. سگا پس از رونمایی از بازی Project Judge گفت که این بازی دسامبر امسال در ژاپن، و در سال ۲۰۱۹ بیرون از ژاپن عرضه خواهد شد.

منبع: Gamasutra

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

The post سگا به دنبال عرضه‌ی همزمان یاکوزا در دنیاست appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا