اخبار کسب و کار

سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد دلاری دانشگاه MIT برای تأسیس کالج هوش مصنوعی

دیجی‌کالا مگ – منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی تکنولوژی، بازی‌های کامپیوتری، فرهنگ‌ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

شرکت‌های و پروژه‌های فعال در زمینه‌ی هوش مصنوعی به‌طور فزاینده‌ای رو به رشد هستند ولی یکی از مسائلی که شرکت‌ها با آن دست به گریبان هستند، معضل کمبود نیروی متخصص در این زمینه است و با تربیت و آموزش افراد بیشتر می‌توان بر این مشکل غلبه کرد. در همین راستا، دانشگاه مشهور MIT تصمیم گرفته ۱ میلیارد دلار را برای تأسیس یک کالج که نیروهای متخصص هوش مصنوعی را تربیت خواهد کرد، سرمایه‌گذاری کند.

این کالج قرار است در سپتامبر ۲۰۱۹ راه‌اندازی شود و ساختمان اختصاصی آن هم در سال ۲۰۲۲ افتتاح خواهد شد.

از این مهم‌تر، این کالج فقط دانش هوش مصنوعی را آموزش نمی‌دهد، بلکه هدف اصلی آن آموختن هوش مصنوعی به متخصصین رشته‌های مختلفی مانند بیولوژی، شیمی، فیزیک، سیاست، تاریخ و زبان‌شناسی است تا بتوانند مفاهیم یادگیری ماشینی را در این رشته‌ها پیاده کنند. هم‌اکنون دوسوم این ۱ میلیارد دلار فراهم شده و ۳۵۰ میلیون دلار آن را یکی از ثروتمندترین افراد آمریکا یعنی «استفان شوارتزمن» (Stephen Schwarzman) پرداخت کرده و به همین خاطر نام این کالج هوش مصنوعی، کالج شوارتزمن خواهد بود. در این کالج یک هیئت‌علمی ۵۰ نفره فعالیت خواهند کرد که نیمی از آن‌ها از متخصصین علوم کامپیوتر خواهند بود و باقی افراد مشترکا توسط مسئولین این کالج و دیگر دپارتمان‌های MIT انتخاب می‌شوند. این کالج قرار است در سپتامبر ۲۰۱۹ راه‌اندازی شود و ساختمان اختصاصی آن هم در سال ۲۰۲۲ افتتاح خواهد شد.

منبع: The Verge

The post سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد دلاری دانشگاه MIT برای تأسیس کالج هوش مصنوعی appeared first on دیجی‌کالا مگ.

دانلود سریال جیران از هکس دانلود دانلود سریال جیران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا